Operatorii feroviari privați au afaceri de 738 de milioane de lei, dar au încheiat 2025 cu pierderi de 39 de milioane de lei. Operatorii privați dețineau aproximativ 26,5% din piață după volumul tren-km, dar numai 18,6% după cifra de afaceri. Explicația diferenție dintre cota de piață este dată de cursele mai scurte ale acestor companii cu activitatea în general regională.
Cei șase operatori feroviari privați de călători au realizat împreună, în 2025, o cifră de afaceri de 738,12 milioane de lei și au avut 1.676 de salariați, așa cum reiese din analiza datelor platformei ListaFirme.ro. Rezultatul cumulat a fost însă o pierdere netă de 39,20 milioane de lei, provocată în principal de Regio Călători și Transferoviar Călători.
Cei șase operatori feroviari privați de călători sunt Regio Călători, Transferoviar Călători, InterRegional Călători, Softrans, Astra Trans Carpatic și Ferotrafic T.F.I.
Piața privată este puternic concentrată. Regio Călători generează 40,5% din afacerile operatorilor privați, Transferoviar încă 30,3%, iar InterRegional 19,2%. Primele trei companii cumulează astfel aproximativ 90% din cifra de afaceri a segmentului privat.
Numai Softrans și Astra Trans Carpatic au încheiat anul cu profit. Regio Călători a produs 83% din pierderea netă cumulată a operatorilor privați, în timp ce Transferoviar a trecut de la un profit de 13,29 milioane de lei în 2024 la o pierdere de 8,35 milioane în 2025. Ferotrafic nu obținuse venituri înaintea lansării curselor pentru pasageri din 2026.
Datoriile cumulate ale celor șase firme au ajuns la aproximativ 213,59 milioane de lei. Mai mult de jumătate, respectiv 105,66 milioane de lei, aparțin Transferoviar Călători. În același timp, operatorii privați au raportat, per ansamblu, mai mulți angajați decât în 2024, dar la mai multe companii personalul a crescut mai rapid decât afacerile, reducând productivitatea calculată prin cifra de afaceri per salariat.
Comparația cu CFR Călători
CFR Călători rămâne de peste patru ori mai mare decât toți operatorii privați împreună după cifra de afaceri și de peste șase ori după numărul de salariați. Dacă raportăm cei șapte operatori la o cifră de afaceri cumulată de aproximativ 3,98 miliarde de lei, compania de stat concentrează 81,4%, iar firmele private numai 18,6%.
Diferența se inversează la productivitatea contabilă. Operatorii privați au generat, în medie, aproximativ 440.400 de lei pentru fiecare salariat, cu 38,5% peste cei aproape 318.000 de lei raportați de CFR Călători. Acest indicator nu măsoară însă direct numărul pasagerilor sau calitatea serviciilor și este influențat de dimensiunea rețelelor, structura curselor și modul de contabilizare a compensațiilor publice.
La profitabilitate, situația privaților este mai slabă. Pierderea lor cumulată reprezintă 5,3% din cifra de afaceri, comparativ cu marja negativă de 1,34% a CFR Călători. Deși compania de stat are afaceri de 4,4 ori mai mari, pierderea sa de 43,4 milioane de lei este doar cu aproximativ 4,2 milioane peste pierderea cumulată a privaților.
CFR Călători are însă datorii de 1,295 miliarde de lei, de peste șase ori mai mari decât cele ale operatorilor privați. Compania de stat avea 10.192 de salariați în 2025, după ce a pierdut 1.892 de angajați față de 2020, potrivit analizei NewsCenter.ro.
Comparând datele disponibile, operatorii privați dețineau aproximativ 26,5% din piață după volumul tren-km, dar numai 18,6% după cifra de afaceri.
Comparația cu CFR vs operatori privați, după cursele efectuate
Cel mai corect indicator nu este numărul simplu al trenurilor, deoarece cursele au lungimi diferite, ci volumul de tren-km. Ultimele date comparative complete sunt pentru 2024:
| Operator | Parcurs anual |
|---|---|
| CFR Călători | 46,77 milioane tren-km |
| Regio Călători | 6,40 milioane tren-km |
| Transferoviar Călători | 4,83 milioane tren-km |
| InterRegional Călători | 3,78 milioane tren-km |
| Astra Trans Carpatic | 1,05 milioane tren-km |
| Softrans | 0,81 milioane tren-km |
| Total privați | 16,87 milioane tren-km |
| Total piață analizată | 63,65 milioane tren-km |
Rezultă următoarea împărțire:
- CFR Călători: 73,5%
- Operatorii privați: 26,5%
Ferotrafic nu este inclus în calculul pentru 2024, deoarece nu opera atunci trenuri de călători. Datele privind tren-km provin din informațiile Autorității Române Feroviare (ARF).
Regio Călători
Regio Călători SRL (CUI 35323853) este cel mai mare operator privat după cifra de afaceri, dar și compania cu cea mai mare pierdere. Afacerile au scăzut cu 5,1%, la 299,05 milioane de lei, iar profitul de 12,05 milioane din 2024 s-a transformat într-o pierdere de 32,66 milioane de lei. Marja netă a ajuns la -10,9%.
Numărul angajaților a crescut de la 675 la 700, iar venitul per salariat a coborât cu 8,5%, la aproximativ 427.000 de lei. Datoriile au urcat cu 10,3%, la 40,38 milioane de lei, activele circulante s-au redus de la 50,98 la 19,89 milioane, iar capitalurile proprii au devenit negative: -17,97 milioane de lei. Riscul predictiv de insolvență este evaluat la 3,81%, nivel mediu.
Asociatul unic și beneficiarul companiei este Georgeta Tănase, cu 100% din capital, potrivit ListaFirme.ro.
Transferoviar Călători
Transferoviar Călători SRL (CUI 26565289) a raportat afaceri de 223,85 milioane de lei, cu 5% sub nivelul de 235,75 milioane din 2024. Profitul de 13,29 milioane de lei din anul anterior s-a transformat într-o pierdere de 8,35 milioane, echivalentă unei marje negative de 3,7%.
Numărul salariaților a crescut de la 508 la 547. Venitul mediu generat de un angajat a scăzut de la aproximativ 464.000 la 409.000 de lei, respectiv cu aproape 12%. Compania avea datorii de 105,66 milioane de lei, active de 170,43 milioane și capitaluri proprii de 62,61 milioane de lei. Lichiditatea curentă, de 0,46, indică o acoperire redusă a obligațiilor pe termen scurt.
Transferoviar Călători face parte din grupul controlat de omul de afaceri Călin Mitică. Din structura grupului fac parte Transferoviar Administrare Active SRL, controlată integral de acesta, și Remarul 16 Februarie SA, producător și reparator de material rulant în care Călin Mitică este indicat drept beneficiar. Datele firmei sunt disponibile pe ListaFirme.ro.
InterRegional Călători
InterRegional Călători SRL (CUI 31828110) și-a majorat afacerile cu 4%, la 141,44 milioane de lei, dar a trecut de la un profit de 2,52 milioane la o pierdere de 230.297 de lei. Pierderea reprezintă doar 0,16% din cifra de afaceri.
Numărul salariaților a crescut cu 16,4%, la 256, iar venitul mediu per angajat a scăzut cu 10,6%, la aproximativ 552.500 de lei. Datoriile au urcat cu 23,3%, la 29,99 milioane de lei, în timp ce activele imobilizate au crescut cu aproape 49%, posibil pe fondul unor investiții. Capitalurile proprii au rămas pozitive, la 11,38 milioane de lei.
Asociatul unic este Lotus Spedition SRL. Aceasta este deținută de Krisia West SRL, cu 55%, și Via Terra Spedition SRL, cu 45%, ambele controlate de Iulian Găgă. Omul de afaceri controlează astfel indirect întregul operator feroviar, conform ListaFirme.ro.
Softrans
Softrans SRL (CUI 14925007) a raportat afaceri în scădere cu 4,1%, până la 44,49 milioane de lei, dar profitul net a crescut cu 24,4%, la 1,41 milioane de lei. Marja netă s-a îmbunătățit de la 2,45% la 3,17%, cea mai bună dintre operatorii privați analizați.
Numărul salariaților a crescut cu 9,7%, la 68, iar venitul per angajat a scăzut cu 12,5%, la aproximativ 654.300 de lei. Chiar și după această reducere, Softrans rămâne operatorul cu cea mai mare cifră de afaceri raportată la un salariat.
Datoriile au crescut cu 8,1%, la 25,98 milioane de lei, însă activele circulante au avansat la 25,77 milioane. Capitalurile proprii s-au redus aproape la jumătate, de la 7,31 la 3,81 milioane de lei.
Acționariatul este format din Ion Gîrniță, Augustin Popescu și Ionel Ghiță, fiecare cu 28%, și Oana Adriana Miulescu, cu 16%, potrivit ListaFirme.ro.
Astra Trans Carpatic
Astra Trans Carpatic SRL (CUI 33702435) a înregistrat o scădere cu 3,2% a cifrei de afaceri, la 29,29 milioane de lei. Profitul s-a redus cu 75,2%, de la 3,17 milioane la 784.327 de lei, iar marja netă a coborât de la 10,5% la 2,7%.
Numărul angajaților a crescut cu 9,5%, la 104, în timp ce venitul per salariat s-a redus cu 11,6%, la 281.600 de lei. Datoriile au scăzut însă cu 35,2%, la 10,23 milioane de lei, iar capitalurile proprii au rămas solide, la 86,42 milioane.
Astra Vagoane Călători SA deține 99,85% din operator, iar Tristar SRL – 0,15%. Compania-mamă este deținută de Valer Blidar – 50,04%, Tristar – 46,23% și Mihaela Corina Blidar – 1,81%. Tristar aparține Mihaelei Corina Blidar, cu 80%, și Ioanei Blidar, cu 20%. Prin întregul lanț de participații, Valer Blidar controlează indirect circa 49,96% din operator, Mihaela Corina Blidar aproximativ 38,86%, iar Ioana Blidar 9,26%, potrivit ListaFirme.ro.
Ferotrafic TFI
Ferotrafic TFI SRL (CUI 28057490), operator care a început să transporte călători între București și Suceava în 2026, nu realizase încă venituri comerciale în anul anterior. Compania a raportat pentru 2025 o cifră de afaceri zero, o pierdere de 157.127 de lei și un singur salariat.
Datoriile au crescut cu 12,8%, la 1,35 milioane de lei. Activele imobilizate se ridicau la 551.704 lei, iar cele circulante la 519.187 lei. Totalul activelor era sub nivelul datoriilor, iar capitalurile proprii erau negative, de −283.739 de lei. Acești indicatori trebuie interpretați în contextul în care societatea se afla înaintea lansării curselor pentru pasageri.
Firma nu avea restanțe la ANAF, dosare în instanță sau mențiuni în Buletinul Procedurilor de Insolvență. Asociatul unic este Dumitru Anchidin, cu 100% din capital, potrivit ListaFirme.ro.
Rutele companiilor private
În transportul feroviar de călători din România operează, în afara companiei de stat CFR Călători, șase operatori privați. Lista de mai jos reflectă situația din mersul trenurilor 2025–2026; unele curse către litoral sunt sezoniere.
| Operator – denumire juridică | CUI | Principalele rute |
|---|---|---|
| Regio Călători SRL | 35323853 | Brașov–Zărnești; Brașov–Întorsura Buzăului; Sfântu Gheorghe–Brețcu; Sighișoara–Odorheiu Secuiesc; Blaj–Praid; Timișoara–Reșița; Arad–Nădlac și alte trasee regionale |
| Transferoviar Călători SRL | 26565289 | București–Adjud; București–Brașov; București–Galați; București–Aeroportul Henri Coandă; București/Basarab–Roșiori; București–Târgoviște–Pietroșița; Ploiești–Târgoviște; Titan Sud–Oltenița; Galați–Bârlad; Buzău–Nehoiașu; Cluj–Oradea; sezonier București/Buzău–Constanța–Mangalia |
| InterRegional Călători SRL | 31828110 | Cluj-Napoca–Bistrița Nord; Cluj-Napoca–Târgu Mureș; Cluj-Napoca–Sibiu; Cluj-Napoca–Oradea; Oradea–Timișoara și mai multe trasee regionale din Transilvania |
| Astra Trans Carpatic SRL | 33702435 | Arad–Timișoara–Craiova–București; București–Brașov; București–Titu; sezonier Arad–București–Constanța și București–Constanța–Mangalia |
| Softrans SRL | 14925007 | Craiova–București–Brașov; sezonier Craiova–București–Constanța și Brașov–București–Constanța |
| Ferotrafic-T.F.I. SRL | 28057490 | București Nord–Suceava și retur, cu trenuri InterCity tarifate la nivel InterRegio |
Lista oficială Infofer îi indică, alături de CFR Călători, pe Transferoviar Călători, Regio Călători, InterRegional Călători, Astra Trans Carpatic, Softrans și Ferotrafic TFI ca operatori care furnizează date pentru mersul trenurilor. Infofer – operatorii feroviari
Câteva precizări:
- Transferoviar publică o listă amplă a traseelor, precum București–Adjud, București–Brașov, București–Galați, București–Aeroport și București–Roșiori. Transferoviar Călători – rute și datele firmei
- Softrans operează în mod obișnuit relația Craiova–București–Brașov, iar cursele către Constanța sunt sezoniere. Softrans – mersul trenurilor
- Ferotrafic TFI a anunțat pentru septembrie 2026 legăturile Suceava–București și București–Suceava. Ferotrafic TFI
- Astra Trans Carpatic publică separat traseele estivale către Constanța și Mangalia. Astra Trans Carpatic – mersul trenurilor
